среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Украден автомобил и предмети во вредност од пет илјади евра од кумановец

Од страна на УПС, ПМВ„Пасат“ е пронајдено во нас.Ченто-Скопје и истото учествувало во сообраќајна незгода, по што возачот го напуштил лице местото.СВР-Куманово преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

krazba

Поврзани вести

Вчера во 22,00 часот во Куманово на ул.„Максим Горки“бб, во куќата на И.Ш., кој бил на привремена рабта во Швајцарија, НН сторител извршил тешка кражба на тој начин што насилно го отворил прозорот од подрумската просторија на куќата, влегол внатре, извршил пребарување по собите и одзел клучеви од ПМВ„Пасат“, 2 телевизора и повеќе машини и алати во вредност од околу 307.000 денари, а потоа со ПМВ„Пасат“ го напуштил лице местото.

Од страна на УПС, ПМВ„Пасат“ е пронајдено во нас.Ченто-Скопје и истото учествувало во сообраќајна незгода, по што возачот го напуштил лице местото.СВР-Куманово преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести