понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украден кабел од ски – лифт во битолско

Pelister-rep-2

Последни вести

Тешка кражба на кабел од електромотор од ски – лифт во атарот на село Нижополе, битолско.

Кабелот е украден од електромотор од ски-лифт „Чука“ сопственост на ЈП „Стрежево“ со што е причинета материјална штета од околу 400.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести