сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украден накит од стан во Скопје во вредност од 720.000 денари

nakit

Последни вести

Доцна вечерта во саботата, непознат сторител извршил тешка кражба во стан на улица Васил Ѓоргов во Скопје.  Во домот на М.Н.(68), крадецот влегол преку  балконската тераса  и украл  разновиден златен накит, со што се стекнал со противправна имотна корист од околу 720.000 денари.

Полицијата презема мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести