четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Украден накит вреден пола милион денари во Битола

nakit (1)

Последни вести

Крадец го олеснил домот на З.Ј. (52) од Битла за нешто повеќе од пола милион денари кога од неговата куќа изнел повеќе од 5.000 евра во пари и накит од 550 илјади денари.

Кражбата била извршена во периодот меѓу 25- ти и 28- ми овој месец .

Од СВР Битола велат дека го истражуваат слуајот и дека сеуште обвинението се води против непознат сторител.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести