Македонија,Крими хроника

Украден накит вреден пола милион денари во Битола

Украден накит вреден пола милион денари во Битола

Крадец го олеснил домот на З.Ј. (52) од Битла за нешто повеќе од пола милион денари кога од неговата куќа изнел повеќе од 5.000 евра во пари и накит од 550 илјади денари.

Кражбата била извршена во периодот меѓу 25- ти и 28- ми овој месец .

Од СВР Битола велат дека го истражуваат слуајот и дека сеуште обвинението се води против непознат сторител.