вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 0

Украден накит вреден шест милиони евра

Тројца крадци украле накит во вредност од околу шест милиони евра во Њујорк, во присуство на илјадници полицајци, кои го обезбедуваат новогодишниот дочек на Тајмс сквер. 

накит

Поврзани вести

Полицијата се уште трага по тројцата крадци кои се гледаат на безбедносните камери на Кеј Џи Кеј холдингс, компанија со седиште во Индија, која тргува со дијаманти на големо, изјави детективот Ахмед Насер.

Околу 22:00 часот на 31 декември кога на Тајмс сквер се собраа скоро милион луѓе и беа распоредени околу 7.000 полицајци, тројца мажи влегле во зграда, што се наоѓа на само неколку метри од плоштадот и при тоа извршиле кражба на шестиот кат,  каде се наоѓа фирмата.

Најчитани вести