петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украдена круна за венчавки од црквата „Свети Антониј“

Две илјади денари и една месингана круна за венчавки се украдени во периодот од први до шести јуни од црквата „Свети Антониј“ во струшкото село Глобочица.

ikoni-vo-muzej-na-makedonija-1

Поврзани вести

Две илјади денари и една месингана круна за венчавки се украдени во периодот од први до шести јуни од црквата „Свети Антониј“ во струшкото село Глобочица.

Стефан Димовски, портпаролот на СВР Струга информира дека крадецот преку источниот прозорец влегол во црквата и ја ограбил собирајќи 2.000 денари во различни апоени, како и една круна за венчавки.

Полициската станица во Струга, по извршениот увид работи на пронаоѓање на крадецот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести