петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украдени 1 милион денари од пошта

postabitola_1

Последни вести

Речиси 1,2 милиони денари се одземени вчера околу 10 часот од експозитурата на „Македонски пошти“ во селото Буковиќ.

Грабежот го извршиле две маскирани лица со оружје. Во експозитурата имало тројца вработени во моментот на грабежот.

Во експозитурата имало точно 1.108.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести