среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украдени 10.000 денари од црквата „Св.Атанасије“

полиција

Последни вести

Црквата „Св.Атанасије“, во наслебата Оризари, кочанско, викендов била мета на крадци.

Имено, како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, крадецот по насилното влегување црквата, ги отклучил касите и од нив одзел 10.000 денари.

Од министерството велат дека се преземаат мерки за пронаѓање на сторителот.

Најчитани вести