вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Украдени 11 тони волна во Битола

Арамија успеал да украде 11 тони волна.

volna

Поврзани вести

Од магацин во Битола украдени 11 тони необработена волна вредна 400.000 денари.

Според информациите од Министерстото за внатрешни работи ноќта помеѓу 28 и 29 март магацин на АД„Фринко“ кој го користи „Леснина Инжинеринг“ во Битола бил мета на арамија.

Непознат сторител  насилно ја отворил влезната врата, влегол внатре и одзел 11 тони необработена волна во вредност од околу 400.000 денари.

Битолската полиција извршила увид и работи на откривање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести