среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Украдени 16 лаптопи од училиште во Крушево

B

Последни вести

Полициската станица во Крушево поднесе кривична пријава против Е.А.(24) од с. Алданци, крушевско, поради постоење осниви на сомнение дека истиот сторил кривично дело „тешка кражба”.

Имено, како што е наведено во полицискиот билтен, пријавениот на 15/16.10.2014 година со употреба на погоден алат ја отворил влезната врата од училишната зграда во село Алданци.

Од посебниот рафт, кој е наменет за полнење на компјутери, сместен во една од училниците, одзел 16 половни мали персонални компјутери (лаптопи).

Најчитани вести