недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Украдени 18 икони од „Св.Никола“ во с.Бабино

Sv.NIkola_Toplica

Поврзани вести

Во временскиот период од 23.03/05.04.2014 година во село Бабино, демирхисарско, во црквата „Св. Никола“ непознат сторител со употреба на погоден предмет извршил тешка кражба при што одзел 18 икони, мал сребрен крст и околу 70 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести