петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украдени 20 компјутери од Ривер Софт

kompjuteri

Поврзани вести

Вчера на ул.„Васил Ѓоргов“ во фирма за компјутерска опрема „Ривер софт“, непознат сторител извршил тешка кражба, при што одзел 20 лап-топ комјутери.

Имено, сторителот со употреба на погоден предмет скршил едно изложно стакло, влегол внатре ги одзел наведените предмети и го напуштил лице местото.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести