Македонија,Крими хроника

Украдени 20 компјутери од Ривер Софт

Украдени 20 компјутери од Ривер Софт

Вчера на ул.„Васил Ѓоргов“ во фирма за компјутерска опрема „Ривер софт“, непознат сторител извршил тешка кражба, при што одзел 20 лап-топ комјутери.

Имено, сторителот со употреба на погоден предмет скршил едно изложно стакло, влегол внатре ги одзел наведените предмети и го напуштил лице местото.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.