понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украдени 400.000 денари од стан во Скопје

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот

Украдени 400.000 денари од стан во Скопје

Украдени 400.000 денари од стан во Скопје

Последни вести

Тешка кражба во станот на Е.И.(68) извршил непознат сторител на улицата Кумровец во Скопје, во периодот од 16 до 18  октомври, соопшти МВР.

Од станот се украдени куферче во кое имало 400.000 денари и лични документи.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести