понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Украдени 500 пара патики

olimpiskiadidas11

Последни вести

Во текот на вчерашниот ден, на улица Никола Мартиновски во магацинските простории во сопственост на М.И. (38) од Скопје, украдени се 500 пара патики.

Вредноста на украдената роба се проценува на 360 илјади денари.

Министерството за внатрешни работи презема активности за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести