петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украдени 8.000 евра во Прилеп

zlatoEvra-555x320

Последни вести

На 16.12.2014 година во Прилеп на ул. „Марко Цепенков“ во куќа сопственост на Р.Г.(75), непознат сторител со употреба на физичка сила извршил тешка кражба од каде одзел околу 8.000 евра и разновиден златен накит. Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести