понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украдени бакарни кабли на ТВ Сител вредни 20.000 евра

kradec-3

Последни вести

ТВ Сител вчера пријавила тешка кражба на нивен објект на местото Ѓуриште.

Украдени се околу 200 метри брановодни кабли од чист бакар, со што е причинета материјална штета од околу 20.000 евра. Кражбата е извршена пред околу 1 месец, во точно неутврден период.

ПС-Свети Николе превзема мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести