петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Украдени јајца вредни 22.000 долари

jajca

Последни вести

Со јајцата кои ги украле крадците од Порторико би можеле да ја направат најголемата кајгана на светот.

Локалната полиција во Сан Хуан соопштила дека трага по лице или лица кои украле кокошкини јајца во вредност од 22.000 долари. Како што пренесува АП, во полицискиот извештај не се наведува точниот број на украдени јајца.

Полицијата информирале дека камион ладилник, паркиран пред еден дистрибутивен центар во северниот крајбрежен град Хатиљо, исчезнал заедно со товарот што требало да го превезе. Порториканските власти наведуваат дека вредноста на камионот се проценува на 35.000 евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести