петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Украдени компјутери од училиште во гостиварско

kompjuteri krazba

Поврзани вести

Во периодот помеѓу 11.04. и 16.04.2014 година, непознати сторители извршиле тешка кражба во Основното училиште „Мемед Дерала“ во село Градец, гостиварското. Сторителите насилно отвориле два метални плакари при што одзеле 17 лап топ компјутери.

По преземени мерки во ПС Госитвар се повикани две малолетни лица на возраст од 13 и 14 години од Градец, кај кои биле пронајдени и одземени 13 од украдените лап топ компјутери. По целосно докуемнтирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести