вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Украдени компјутери од училиштето „Панајот Гиновски“

lap-top-kradec-240

Последни вести

Тешка кражба се случила за време на викендов во основното училиште „Панајот Гиновски“ во Скопје.

Од училиштето се украдени пет мини компјутери.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести