петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 42

Украдени лаптоп компјутери од основното училиште „Круме Кепески“

Полицијата презема мерки за откривање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

krum

Последни вести

Дваесет и седум лаптоп компјутери „контреид“ и ДВД плеер „ЛГ“ се украдени од основното училиште „Круме Кепески“ на улицата Христо Татарчев во Скопје во периодот од 22 до 25 август, соопшти полицијата.
Полицијата презема мерки за откривање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести