понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украдени лаптопи од ОУ „Рајко Жинзифов“

kradec-3

Последни вести

Тешка кражба се случила во ОУ „Рајко Жинзифов“ во Скопје во периодот од 1. до 5. декември годинава.

Непознат сторител насилно извршил тешка кражба при што од кабинетот по математика одзел 20 лап топ компјутери.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести