понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Украдени монитори од скопско училиште

Украдени монитори од скопско училиште

Украдени монитори од скопско училиште

Последни вести

Непознат сторител извршил тешка кражба во основното училиште „Емин Дураку“ во скопското село Раовиќ и од наставничката просторија одзел шест компјутерски монитори.

Кражбата се случила во периодот меѓу 4-ти и 9-ти септември 2015, информираат од МВР.

Сторителот употребил физичка сила и преку прозорец влегол во просторијата. Откако ги одзел мониторите го напуштил местото. Стекнал противправна имотна корист од околу 36.000 денари.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести