недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 41

Кражба на мермерни плочи од гробиштата во Ѓорче Петров

Украдени се пет надгробни мермерни плочи, а биле оштетени и неколку други надгробни споменици. Увид на местото на настанот извршила екипа од ПС-Ѓорче Петров.

grobista

Последни вести

Непознат сторител извршил сквернавење на пет гробни места на гробиштата во Ѓорче Петров, соопшти денеска МВР.

Украдени се пет надгробни мермерни плочи, а биле оштетени и неколку други надгробни споменици. Увид на местото на настанот извршила екипа од ПС-Ѓорче Петров.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести