среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Украдени накит и пари од куќа во Скопје

Украдени накит и пари од куќа во Скопје

Украдени накит и пари од куќа во Скопје

Последни вести

Непознат сторител пред два дена влегол во куќа на улицата Пајак во Скопје.

Како што соопшти МВР, крадецот со погоден алат насилно ја отворил балконската врата од куќа сопственост на С.Ц. (73) при што одзел златен накит, 250 евра и 1.000 денари по што го напуштил местото на настанот.

Најчитани вести