сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Украдени пиштол и накит од куќа во Демир Хисар

kradec-3

Поврзани вести

Вчера во Демир Хисар на ул.„Охридска“, во куќата на Ж.Ј., непознат сторител извршил тешка кражба на тој начин што преку отворен прозор влегол во куќата, извршил пребарување по собите и одзел пиштол „ЦЗ“ кал.7,75мм разновиден златен накит, а потоа го напуштил местото на настанот.

Со тешката кражба сторителот се стекнал со противправна имотна корист од околу 30.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести