четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Украдени шест илјади евра и златен накит од куќа во Битола

krazba

Поврзани вести

Вчера околу 22,25 часот С.М. од Битола, пријавила дека од страна на засега непозант сторител извршена и е кражба во куќата, при што и се одземени околу 6.000 евра и поголема количина на златен накит.

Увид извршила екипа од СВР-Битола.СВР-Битола превзема мерки за пронаоѓање на возилото и расчистување на настанот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести