четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Украдени скоро 13.000 денари од аптека во Карпош

burglary1546658c_7

Последни вести

Вчера во аптека „АЛПИ ФАРМ“ на ул.„Московска“ во Скопје се случила кражба.

Имено, според информациите на Министерството за внатрешни работи, непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво над вработената при што одзел околу 12.900 денари и два мобилни телефони.

МВР презема мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести