среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украдени сончеви колектори од видиковец на Водно

Крадците искршиле и три светилки на видиковецот, а две канделабри се оштетени заедно со светилките.

ukradeni soncevi kolektori Vodno (1)

Поврзани вести

Два сончеви колектори и два акумулатори од светилките на соларна енергија на големиот видиковец на Водно викендов се украдени. Оштетен е и уште еден сончев колектор и акумулатор од светилките.

Крадците искршиле и три светилки на видиковецот, а две канделабри се оштетени заедно со светилките.

Светилките што ги осветлуваат двата видиковци во парк-шумата „Водно“ се сопственост на Градот Скопје, а направената штета се проценува на над 110.000 денари.

Полицијата трага по сторителите.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести