петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украдени таблички на уште едно македонско возило во Грција

tablicki

Поврзани вести

Уште еден случај на украдени таблички на возило на македонски државјанин во Грција е пријавено во неделата на граничниот премин „Богородица“.

Случајот е пријавен од страна на лицето М.Н.Е. од Скопје во чија сопственост е возилото на кое е одземена предната регистерска табличка.

Кражбата се случила во Солун.

Сопственикот на возилото, случајот не го пријавил во грчката полиција.

Со овој нов случај на одземена регистарска ознака вкупната бројка достигнува петнаесет, а досега регистрирани се и седум оштетени возила.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести