сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украдени три лап-топ компјутери и монитор од кабинет на Правен

Од кабинетот на Правниот факултет арамијата си заминал со три лап-топ компјутери и еден монитор

policija1-630x420

Поврзани вести

Три лап-топ компјутери и еден монитор се украдени од кабинет на Правниот факултет во Скопје, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи.

Крадецот успеал да го скрши прозорецот од кабинетот, влегол внатре и ги украл компјутерите и ЛЦД мониторот.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот и откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести