четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Украдени златен накит и мобилни телефони од куќа во Скопје

Крадецот одзел два мобилни телефони и разновиден златен накит, стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 330.000 денари.

krazba

Последни вести

Непознат сторител со употреба на физичка сила, во вторникот  извршил тешка кражба во куќа сопственост на Р.К.(57), на улица број 3 во Скопје.

Крадецот  одзел два мобилни телефони и разновиден златен накит, стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 330.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести