Крими хроника

Украдени златен накит и мобилни телефони од куќа во Скопје

Украдени златен накит и мобилни телефони од куќа во Скопје

Непознат сторител со употреба на физичка сила, во вторникот  извршил тешка кражба во куќа сопственост на Р.К.(57), на улица број 3 во Скопје.

Крадецот  одзел два мобилни телефони и разновиден златен накит, стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 330.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.