вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Украдено сребро во вредност од десет илјади евра!

srebro_verizica_shutterstock_68602681

Последни вести

Непознат сторител украл од 10 до 15 килограми сребро од продавница за сребрен накит во Тетово, со што причинил матеијална штета од околу 10 илјади евра!

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести