четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

Украдено злато и пари од куќа во Гостивар

Крадецот се стекнал противправна имотна корист од околу 29.000 евра.

zlato

Последни вести

Непознат сторител вчера во Гостивар од куќа сопственост на А.З. (32) извршил кражба при што од метален сеф одзел 13.500 евра во разни апоени и златен накит во вредност од 15.400 евра.

МВР соопшти дека сторителот искористил прилика низ незаклучената врата влегол во куќата извршил пребарување ги пронашол наведените работи и ги одзел по што го напуштил местото на настанот стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 29.000 евра.

Увид на лице место извршила увидна екипа од СВР-Тетово. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести