четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Украина: Договорот со ЕУ може да биде потпишан следната недела

ukraina-eu

Поврзани вести

Новиот премиер на Украина, Арсениј Јаценјук рече дека потпишувањето на долгоочекуваниот политички договор со ЕУ може да се случи следната недела, пренесува „АФП“. Изјавата на преодниот премиер дојде за време на неговата посета на Белата куќа.

„Уверен сум дека следната недела Украина ќе го потпише политичкиот дел од Спогодбата за асоцијација кон ЕУ“, изјавил Јаценјук по средбата со американскиот претседател Барак Обама.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести