петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Украина ги обвини руските сепаратисти за уништување докази

Тимот на меѓународни набљудувачи потврди дека про руските сепаратисти им го ограничуваат пристапот до урнатиот авион.

Откриено кој го собори малезискиот авион над Украина

Откриено кој го собори малезискиот авион над Украина

Последни вести

Владата на Украина денеска ги обвини про-руските бунтовници дека се обидуваат да ги уништат доказите на местото на падот Малезискиот авион. Владата на оваа земја наведува дека про-руските бунтовници со помош на Русија се обидуваат да ги уништат доказите на местото на несреќата.

Тимот на меѓународни набљудувачи потврди дека про руските сепаратисти им го ограничуваат пристапот до урнатиот авион. Портпаролот на Организацијата за европска безбедност и соработка рече дека местото на падот го контролираат вооружени мажи кои дури и пукаат во воздух.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести