среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Украина, Ирак и Сирија предмет на разговор меѓу Путин и Обама

115272615-630x289

Последни вести

Претседателот на САД Барак Обама се сретна денеска во Пекинг со рускиот колега Владимир Путин, со кого разговараа за Украина, Иран и Сирија, соопшти Белата куќа.

– Три пати во денешниот ден, вкупно 15-20 минути, претседателот Обама имаше можност да разговара со претседателот Путин, изјави портпаролката на американскиот Совет за национална безбедност Бернадет Михан.

– Разговорите се одржаа во рамки на средбата на врвот на Азиско-пацифичката економска соработка (АПЕК) во Пекинг и на нив беа разгледани Украина, Иран и Сирија, додаде таа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести