недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Украина: Кандидатот за премиер познат во четврток

zname ukraina

Поврзани вести

Во четврток може да биде објавена кандидатурата за премиер на Украина, пренесе „Интерфакс“, повикувајќи се на пратеник од владејачката Партија на регионите.

На прашање на новинарите кога може да се очекува објавувањето на назначувањето, пратеничката Ана Герман изјави дека тоа најверојатно ќе се случи во четвртокот.

Засега нема информации за името на идниот премиер на земјата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести