недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Украина може да воведе визи за Русите

vizi-500

Поврзани вести

Киевските власти можат „во еден момент да одлучат да ги сведат на минимум врските “ со Русија, изјави денеска Сергеј Пашински, шеф на администрацијата на украинскиот претседател, пренесува БТА.

Според него, ситуацијата е многу тензична. На прашањето дали е можно Украина да воведе визи за Русите тој рече дека ништо не е исклучено.

Извор: МИА

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести