понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Украина: Опозицијата смета дека не е доволна само оставката на премиерот Азаров

ukraina-parlament

Поврзани вести

Украинската опозициска партија „Удар“ смета дека не е доволна само оставката на премиерот Микола Азаров, пренесе „УНИАН“.

„Не треба да се задоволуваме само со оставката на Азаров. Оставка мора да даде целата Влада. Конечно украинскиот народ ќе биде задоволен тогаш кога во Украина ќе се врати уставот од 2004 година и земјата повторно ќе стане парламентарно-претседателска држава“, изјавил пратеникот од „Удар“ Валериј Пацини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести