четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Украина: Се’ уште се трага по 312 лица кои исчезнаа за време на протестите

UKRAINA

Поврзани вести

Во Украина се’ уште се трага по исчезнатите 312 лица за време на протестите во земјата, пренесоа „УНИАН“.

Околу 500 лица се обратиле за помош при пронаоѓањето на своите блиски кои се водат за исчезнати. Се претпоставува дека овие лица исчезнале во периодот од 18 до 24 февруари.

„Овие лица подолго време се водат за исчезнати. Никој од роднините или нивните блиски не знаат каде се и не можат да стапат во контакт со нив“, велат надлежните лица од Украина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести