четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Украина започна со жестоки операции во Славјанск, има жртви

Раша тудеј исто така јавува дека рано утринава имало и сирена која предупредува на напади, и дека се слушнале и пукања.

slavjansk

Поврзани вести

Украинската војска започна специјална операција против активистите кои се борат за автономија во источниот град Славјанск, јавува Раша тудеј. Медиумите јавуваат дека железничкиот сообраќај е блокиран.

slavjansk 1Градот е блокиран, а 20 хеликоптери учевствуваат во операцијата.

Медиумите јавуваат дека проруските активисти погодиле со ракета и срушиле еден хеликоптер на украинската војска.Еден пилот е убиен, а друг е заробен.

Раша тудеј исто така јавува дека рано утринава имало и сирена која предупредува на напади, и дека се слушнале и пукања.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести