петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Украинците ја повратија контролата врз Краматорск

„Зградата веќе е под контрола на Националната гарда“, се посочува во соопштението на министерството.

ukraine-war

Поврзани вести

Украинските сили ја повратија контролата врз централната зграда на службата за безбедност во источниот град Краматорск, јужно од Славјанск, соопшти Министерството за внатрешни работи, цитирано од британските медиуми.

„Зградата веќе е под контрола на Националната гарда“, се посочува во соопштението на министерството.

Локалната телевизија прикажа снимки како оклопните транспортери минуваат низ градот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести