вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Украинец загина на автопатот Неготино – Гевгелија

avtopat_avgust 2013-SashoS

Поврзани вести

Украинец загина изутринава во тешка сообраќајна несреќа која се случила на автопатот Неготино-Гевгелија, откако во него удрило возило со српски регистарски таблички.

Несреќата се случила откако возилото кое го управувал украинскиот државјанин излетало од патот, по што тој излегол да побара помош. Во тој момент на него наишол автомобил со српски таблички и го усмртил на лице место.

Полицијата врши увид на местото на несреќата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести