понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украинска компанија влегува во Македонија

gruevski_pismo_nato_g-copy

Последни вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе оствари средба со претставници на компанијата „Енергија“ од Република Украина.

Компанијата ќе реализира инвестиција во Македонија и ќе гради фабрика во Технолошко-индустриската развојна зона Скопје 2.

По средбата следува потпишување на договорите за реализација на инвестицијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести