вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украинска манекенка од развод добива 130 милиони евра

tatjana-francuk-1417119702-593948

Последни вести

Некогашната украинска манекенка, Татјана Франчук е навистина мајстор за „соголување“ на богаташите и по разводот со милионерот Игор Франчук, таа се омажила за португалскиот градежен магнат Мануел Куто Алвеш, а сега се разведува и од него и тоа со рекордна отштета од 130 милиони евра.

Татјана, која по професија е трговец со антиквитети од бракот со Франчук има два сина кои се школуваат во Велика Британија и куќа во Англија, поради што успеа бракоразводната разводната парница да ја пресели од Португалија во Англија, што само на неа и оди во прилог.

Се проценува дека Татјана, според британскиот закон кој е многу подарежлив од португалскиот во овие случаи, може да добие отштета од околку 100 милиони фунти или скоро 130 милиони евра, со што ќе се постави нов британски рекорд.

Најчитани вести