петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Украинската армија со авијација и артирелија против проруските сепаратисти

Украинската армија со авијација и артилерија стрела позиции на проруските сепаратисти во источниот дел на земјата, јави ИТАР-ТАСС

image

Последни вести

Украинската армија со авијација и артилерија стрела позиции на проруските сепаратисти во источниот дел на земјата, јави ИТАР-ТАСС, пренесоа медиумите.

Нападите се нанесени, откако украинскиот претседател Петро Порошенко објави крај на примирјето во Југоисточна Украина и обновување на операцијата на силите за безбедност врз проруските сепаратисти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести