вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украинската армија започна ракетен напад врз Славјанск

Maidan-2-May-LGB-with-expended-RPG26

Поврзани вести

Украинската армија започнала ракетен напад врз Славјанск!

Нападот започнал од телевизиската кула Карачун, а ескплозии се слушаат секоја минута.

Цел на нападот се контролните пунктови, но има и информации за оштетени станбени згради.

Засега нама информации за жртви.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести