среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украинската владејачка партија ја повика опозицијата на преговори

nemiri-ukraina

Поврзани вести

Украинската владејачка Партија на регионите ја повика опозицијата на преговори, пренесе „РИА Новости“.

Лидерот на парламентарната група на партијата Александар Ефремов, изјавил дека на плоштадот со демонстрации не можат да бидат решени сериозните прашања и ги повика опозициските политички сили кон дијалог.

Покрај повикот владејачката партија не се откажува од митингот за поддршка на Владата пред парламентот. Според новинарите на митингот на Партијата на регионите учествуваат неколку стотици луѓе во мирна атмосфера.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести