недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Украинската војска го опколи градот Мариопољ

dobrovoljci ukrajina 5

Последни вести

Градот Мариопољ кој беше под контрола на проруските сили утринава е опколен од украинската војска, соопшти министерот за внатрашни работи на Украина Арсен Аваков на својот фејсбук профил.

Информацијата ја потврдија и проруските сили кои наведоа дека во тек се борби и дека  петмина нивни борци се убиени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести