петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Украински специјалци вооружени „до заби“ ја контролираат Одеса

tmb1_589001_201405022302540000001

Поврзани вести

Баталјон украински специјалци, составен од доброволци дошол во украинскиот град Одеса да ја контролира ситуацијата.

Специјалната единица на Националната гарда, Киев 1 веќе е распоредена во Одеса. Припадниците на овој баталјон се разликуваат по тоа што се облечени во црни униформи и се вооружени до заби.

Во меѓусебните пресметки во петокот животот го загубија 46 лица, а околу 200 лица се повредени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести